Hlavní aspekty při řešení problémů s hlukem, o čem by jste měli vědět

06.01.2017

Útlum zvuku - nejdůležitější je objemová hustota!

Čím větší objemová hustota použité izolace, tím lepší výsledek odhlučnění!!

Zvuk procházející přes překážku je vždy utlumen, vše záleží jen na tom v jak velké míře. Zvuk je z části odražen a z části absorbován. Absorbce je právě jedna z největších předností akustické pěny, čím větší hustota a tloušťka stojí v cestě zvuku - tím efektivněji zvuk utlumíte. Ten, kdo Vám tvrdí opak patrně nerozumí problematice odhlučnění a akustice!

Výrazné snížení decibelů

Pro zajímavost, ve Vaší kanceláři byste za běžného pracovního chodu naměřili přibližně 65 dB, ve výrobní hale je možné dosáhnout i 100 dB. Při správném použití lisovaných akustických desek - akustické pěny lze hodnoty dB velmi výrazně snížit a dokonce u určitých zvukových frekvencí se zbavíte nežádoucího zvuku úplně. (Například při odhlučnění stěny typického panelákového bytu docílíte při použití AKUPĚNY50 v kombinaci s deskou Gecon Acoustic 10mm zlepšení neprůzvučnosti o neuvěřitelných 8-12dB což je při tak slabé skladbě úžasný výsledek).

Tepelná izolace

Díky vysoké objemové hustotě mají lisované akustické desky skvělé tepelně izolační vlastnosti!

Kročejová izolace - akustické desky skvěle izolují i podlahu

Akustická deska z lisované pěny má výborné vlastnosti i jako kročejová izolace. Skvěle tlumí rázy a pohlcuje chvění, zároveň tvoří akustickou bariéru. Pokud využijete tento materiál jako kročejovou izolaci, doporučujeme desky s objemovou hustotu minimálně 120-160kg/m3, nejlepší zkušenosti jsou při využití desek s objemovou hustotou 180-190kg/m3. Lze použít již od tloušťky 0,5cm a pokládat bez lepení přímo pod podlahovou krytinu (koberec, plovoucí podlaha, PVC, vinyl atd.)